Przedszkolak to potrafi

Zapraszam Was na krótką wycieczkę w przeszłość, do pewnego przedszkola, w którym w styczniu tego roku sprawdzałam czy dzieci dadzą sobie radę z decoupage. I wiecie co? Wszystkim poszło znakomicie!

W naszym przedszkolu na początku roku szkolnego rodzice mogli wpisać się na specjalną listę – raz w miesiącu jeden rodzic miał zaprezentować swój zawód albo hobby. Dzieci poznały między innymi stolarza, sprzedawczynię, chemika, bankowca, robiły eksperymenty i karmnik dla ptaków.

Zgłosiłam się i ja ze swoimi robótkami, a moim miesiącem został styczeń. W styczniu, jak wiadomo jest dzień babci i dziadka, więc pomysł był taki, by wykonać dla dziadków jakieś upominki. Do grudnia rozmyślałam nad tym co mogłabym z tymi przedszkolakami zrobić. Testowałam na synu umiejętności naklejania serwetek i okazało się, że powinniśmy dać radę.

Na zajęcia zabrałam swój przenośny warsztat (jeszcze nie pokazywałam go na blogu, ale przyjdzie i na to pora) i najpierw pokazałam co robię i co mam: kartki, papiery, tasiemki, kwiatki, drobiazgi. Pokazałam jak przerabiam różne rzeczy, tworzę nowe, odnawiam. A potem zabraliśmy się do pracy. Każdy dostał serduszko z masy solnej, pędzelek, klej i serwetkę – wszystko przygotowane wcześniej (kilka dni spędziłam na wykonaniu prawie 100 serc z masy solnej i wycięciu serwetkowych szablonów). Po przeprowadzeniu krótkiego instruktażu dzieci zabrały się do pracy i muszę przyznać, że poszło im bardzo dobrze.

Warsztaty w przedszkolu

Na koniec pani jeszcze przewiązała każde serce kokardą (na zajęciach już nam nie wystarczyło na to czasu) i zapakowała w celofan. Takie prezenty czekały na babcie i dziadków w dniu ich święta i mam wielką nadzieję, że im się spodobały.

Warsztaty w przedszkolu