Postrach mórz!

Dwa miesiące budowałam łódź. Taką z prawdziwego zdarzenia, nie byle jaką, z kotwicą, żaglem, sterem i bocianim gniazdem. Oczywiście nie sama, miałam swoich pomocników. Proszę państwa, oto Postrach Mórz!

Statek prezentuje się znakomicie, ma kółka, jest pojemny – na upartego mieści dwójkę dzieci (takich młodszych) lub pokaźne stado pluszaków, a co najlepsze zrobiony jest w całości z rzeczy znalezionych w domu:

  • skrzynka po owocach – najważniejszy element, wyczyszczona, pomalowana i polakierowana
  • kawałek drewnianego kija – potrzebny był żeby przymocować ster, który wycięłam z kartonu
  • drewniany patyk i stara koszula – czyli maszt i żagiel
  • doniczka – bo bez bocianiego gniazda ani rusz
  • kawałek łańcucha – bo kartonowa kotwica musi mieć solidne mocowanie
  • a ponadto: opaski zaciskowe, śruby, sznurek, klej, nożyczki, farby i cztery kółka

Gdy nikt się nim nie bawi, pełni funkcję pojemnika na zabawki (głównie na pluszaki), co dla mnie ma ogromne znaczenie – bo po pierwsze bezużytecznym przedmiotom mówię stanowcze nie, a po drugie tak bardzo nienawidzę pluszaków, których nie mogę się pozbyć, że jestem szczęśliwa, gdy mogę je wszystkie wepchnąć w jedno miejsce.

Statek piracki

Statek piracki

Miałam mnóstwo zabawy przy tworzeniu tej łajby, ale trzeba uczciwie przyznać, że było to czasochłonne zajęcie. Dla tych, którzy nie mają czasu albo cierpliwości polecam zabawki z pudeł. Do zrobienia w 15 minut! 😀

My też w trakcie robienia statku zrobiliśmy taką atrakcję z kartonu. Najpierw był dom, z oknem i drzwiami. Jak widać na załączonym zdjęciu, miał też swojego lokatora – i to przez pół nocy. Potem zaczęliśmy rozbudowę domu, w oknie zawisła firanka, zrobiliśmy piec z kominem z rolek po papierze toaletowym, a obok pieca stanęła nawet węglarka (plastikowa wanienka). Gdy dom zaczął zamieniać się w ruderę przerobiliśmy go na samochód. No a w końcu zezłomowaliśmy grata w kontenerze na makulaturę.

Miejcie szalone pomysły! 🙂

Zabawa w pudle