Start

Ręka w górę, kto pamięta, że rok niedawno się zaczął? To już półtora miesiąca? E tam, mój początek roku potrafi trwać i trwać, i trwać, a miarą jego jest czas, jaki potrzebuję, by wygrzebać się ze świątecznego nieróbstwa i wejść na nowo w tę moją machinę. No i właśnie wchodzę, i naciskam start.

Nie wiem skąd się to u mnie bierze. Czy może sama sobie tak wmawiam, że muszę co roku na nowo zaczynać. Zawsze jednak jest tak samo. W grudniu skupiam się na świątecznych pracach (i pierniczkach), potem przychodzi chwila oddechu, nowy rok, czysty kalendarz, a ja czuję się jak jakiś nowicjusz. Nie wiem co robić, rozkładać ten papier czy nie. Zrobić jakąś kartkę, a może coś zmalować. Tak właśnie było.

Na szczęście początek roku już minął. Zaczęłam z ociąganiem, od drobiazgu – karteczki z dedykacją, którą zrobiłam szybciutko z resztek. Potem nagle w mojej głowie usłyszałam „klik” – to przestawiła się jakaś zwrotnica i powoli wtoczyłam się na odpowiedni tor. Dalej już znacie: szarpnęłam wagony i kręci się koło za kołem.

Po karteczce zabrałam się za zeszyt, bo co roku potrzebuję czegoś nowego do pisania. Kalendarza  książkowego nie dostałam, ale w starym zostało jeszcze wiele pustych kartek. Wyrwałam je, skleiłam, ze ściennego kalendarza zrobiłam okładkę. I jest: niezbyt ładny, byle jaki, nierówno i nieporządnie sklejony – mój zeszyt samooskarżajacy. Ten pomysł wpadł mi do głowy w trakcie pracy i na pierwszej stronie zaraz zapisałam sobie specjalne motto: „jakie pisanie, taki zeszyt”. Wszystko dlatego, że ja naprawdę lubię pisać, jest całe mnóstwo rzeczy, które chciałabym albo powinnam zapisać, ale zazwyczaj kończy się to tak, że albo mi się nie chce, albo siadam i nie umiem i też mi się nie chce. Ten zeszyt ma mi przypominać o tym i gdy wreszcie kiedyś zacznę pisać, sprawię sobie nowy, najpiękniejszy, najwspanialszy zeszyt jaki tylko znajdę.

(I biegu przyspieszam i gnam coraz prędzej… )

Karteczka do zdjęcia

Zeszyt do pisania