To nic, że święta już dawno za nami

Choć o świętach pewnie już nikt nie pamięta (ja to nawet niecierpliwie odliczam już do wiosny), dopiero teraz przyszła pora bym podzieliła się bożonarodzeniowymi pracami. W moim świątecznym programie jak zawsze znalazły się kartki, choć tym razem zupełnie inne, trochę zawieszek do prezentów i kilka drobiazgów.

W te święta po raz pierwszy nawiązałam w swoich kartkach do Bożego Narodzenia. Zawsze robiłam kartki z choinkami, bałwankami, śnieżynkami, itp, ale nigdy nie zrobiłam religijnej kartki świątecznej. Na ten genialny pomysł wpadłam rok wcześniej, ale wtedy było już za późno. Nazbierałam obrazków z Dzieciątkiem, stajenką,  ze Świętą Rodziną. Wszystkie pochodziły z kolekcji: obrazki, które ksiądz daje dzieciom na kolędzie. 🙂 Miałam kilka takich swoich, ale większość dała mi mama, a najstarszy obrazek jaki wpadł w moje ręce był z 1988 roku. Wszystkie wykorzystałam i wyszło super. Oprócz tego zrobiłam też jak zawsze kilka takich „zwyczajnych” kartek.

Jak w ubiegłym roku narobiłam też mnóstwo świątecznych zawieszek. Z niewielkich drewnianych obręczy, których mam w domu mnóstwo i nie wiem co z nimi robić, zrobiłam małe ozdoby. A na koniec… decoupage na kawałku drzewa. W jednym sklepie natknęłam się na takie plastry i od razu przyszło mi do głowy, że można by spróbować zrobić z tego obrazek. Pracy wiele z tym nie miałam, a efekt był naprawdę niezły.

Świątecznie 2016 Świątecznie 2016 Decoupage na drzewie Decoupage na drzewie