Z archiwum: roleta handmade

Muszę się pochwalić, bo jestem dumna z tego co udało nam się zrobić. Ale najpierw kilka słów wstępu. U mnie wciąż trwa remont (nieprzerwanie od pół roku), a co się z tym wiąże większość rzeczy to wciąż prowizorka. Okno w pokoju zasłanialiśmy do tej pory kawałkiem materiału przybitym gwoździami do ściany. Odstraszały mnie ceny rolet, bo okno duże, a na dodatek wysokie, więc wszystkie gotowe rolety i tak były za krótkie. Dlatego zrobiliśmy roletę własnoręcznie, a koszt jej wykonania wyniósł dokładnie 6zł. I wreszcie okno zyskało jakiś normalny wygląd!

Do zrobienia rolety użyłam tego samego materiału, który naszyłam na swoje torby z zakupami. I tu nieoceniona okazała się moja mama, która igłą i nitką oraz maszyną do szycia posługuje się dużo lepiej ode mnie. Przycięła, zszyła co trzeba, a nam pozostał tylko montaż. Za 6zł kupiłam drewniane listwy i sznurek. Materiał przymocowaliśmy do listew zszywaczem tapicerskim. Pozostałe potrzebne materiały mieliśmy w domu, a zawieszki żeby powiesić roletę na hakach wkręconych w ścianę naprędce zrobił mój mąż.

Gdyby ktoś był zainteresowany i szukał instrukcji jak zrobić roletę, polecam tę stronę -> klik. Nasza roleta jest nieco zmodyfikowana, ale bazowaliśmy właśnie na tym artykule.

Roleta handmade

Czerwiec 2012